Kaspar on jõudnud koos oma tiimiga Denali tipust ühe päeva kaugusele. Nüüd oleneb kõik ilmast, kas ilm lubab selle viimase tõusu ette võtta, tuleb oodata päevi või jääbki tipp vallutama, sest ilm lihtsalt ei soosi seda ning söögivarud saavad enne otsa?

11. päev oli plaanitud jõudmaks Denali tippu ning alustada kodu poole liikumist, kuid siin see veel ei lõppe. Tippu minek tuli edasi lükata, kuna tuul on liiga tugev, et mägedes liikuda. Hiljuti (enne Kaspari ja tema tiimi saabumist) oodati õiget ilma tipupäevaks Camp 4s koguni 5 päeva. Teekond Camp 4st Denali tippu ja tagasi kestab vähemalt 12 tundi, seda soosiva ilmaga. 11. päeva jooksul jõudis Camp 4ja tipust tagasi kolmene grupp, kes oli rajal olnud kokku lausa 25 tundi! 11. päeva Kaspari söögimenüü nägi välja selline: hommikusöögiks pakimüsli sooja veega. Lõunal viimane pakk vinnutatud liha ja Snickers. Õhtuks pakitoit, makaronid lihaga. Lisaks palju teed ja vett.

Käes on 12. päev ning teine katse Denali tippu jõudmiseks! Start 5240 meetri pealt. Esmalt seljatati tõus, millel nimeks Autobahn ning läbiti 360 tõusumeetrit, aega võttis see pisut üle kahe tunni. Veel 4 tundi ning juba oldi jõutud 5950 meetri peale, kus iga samm muutub aina raskemas, hingamine aina vaevalisemaks ning lisaks ajab ka iiveldama. Tajutav külmakraad sel hetkel oli -37, päris õudne. NING SIIS SEE JUHTUSKI! Kaspar jõudis koos oma terve tiimiga Põhja-Ameerika kõrgeima ning maailma ühe raskeima mäe tippu, Denali oli vallutatud! Viimane kilomeeter ehk viimased 240 tõusumeetrit nõudsid ajaliselt veel ligi 3 tundi. Tõus Camp 4st tippu võttis kokku aega 9 tundi ja 15 minutit.

Aga sellega ei olnud päev sugugi veel läbi, sest vaja oli jõuda Camp 4ja tagasi. “Allatulekul ma tuikusin ja tasakaaluga oli nagu oli. Töötasin ettevalmistuste pealt ja reservidest, mida polnud,” lausus Kaspar laskumise kohta Denali tipust. Kogu seltskond jõudis samal päeval edukalt tagasi Camp 4ja, kus libiseti koheselt magamiskottidesse, et vaadata mida unenägudel pakkuda.

13., 14. ja 15. päev liiguti ilma eriliste tagasilöökideta Base Campini, et seal elavas järejekorras ”õhutaksole” pääseda. Kogu tiim jõudis Alaskalt edukalt koju tagasi ning nende üle võib ainult rõõmu ja uhkust tunda!

Võimas Kaspar! Sa tegid selle ära, su tiim tegi selle ära ning nüüd on Sinu abiga ka Fenix Denali tipus käinud!