Eesti ekstreemsportlane ja mägironija Kaspar Eevald sooritas edukalt ligi kaks kuud kestnud ekspeditsiooni ning täitis oma unistuse – jõuda maailma katusele 8849 meetri kõrgusele Mount Everesti tippu!

Kaspar kirjutab oma tippu jõudmisest järgenevalt:”21. mai kell 2:35 jõudsin oma Sherpaga, Dawaga maailma katusele – Mount Everesti tippu, 8849 meetri kõrgusele merepinnast. Meie tipurünnak võttis aega 8 rasket ja pimedat tundi.

Kindlasti mu elu suurimaid pingutusi. Olla poolteist kuud kõrguses, püsida terve ning head moraali hoida – see on keeruline. Jääda kolm korda haigeks, teha läbi kaks antibiootikumi kuuri ning olla endiselt positiivselt meelestatud eesootava ent seni kõige keerulisema tõusu osas… raske. Paratamatult hakkad ise end närima, et kas ikka jõuad. Tugev mõttetöö ja lahing iseendaga.

Kuigi Everest on eriti raske oma kõrguse poolest, siis kahtlemata väga suureks proovikiviks on selle ekspeditsiooni kestvus ja vaimne väljakutse. Kõik detailid peavad kokku langema, et see tipp õnnestuks. Fakt on see, et ebamugavusi ja tagasilööke tuleb niikuinii, iseasi kas ja kes nendega selle kahe kuu vältel toime tuleb.”

Terve Fenixi meeskond tunneb Sinu üle uhkust, Kaspar, ja on õnnelik, et Sinu ekspeditsioon oli edukas!