Eesti ekstreemsportlane ja mägironija Kaspar Eevald on 55-päevasel teekonnal, et jõuda maailma katusele – Everesti tippu! Kuidas on tal seni läinud?

Tänaseks on meie vapper mägironija Kaspar veetnud Nepaalis juba kaks nädalat, sellest nädal toimus matk Everesti baaslaagrisse ning nüüdseks pärast nädal aega baaslaagri oludega kohanemist, alustati aklimatiseerumistõusudega, mis on vajalikud, et valmistada keha ette kõrgemate laagrite ja peamise eesmärgi Everesti tipu vallutamiseks.

Tänane tõus viis neid baaslaagri lähedal asuva Pumori mäetipu kõrglaagrise ~5800 meetri kõrgusele. Seejuures koguti kokku 500 tõusumeetrit ning saadi mõõdukas pingutus, mille preemiaks olid võimsad vaated Everestile ja Lhotsele, mis muidu baaslaagrist ei paista. Piltidelt vaadates jääb Everest musta kolmnurgana vasakule. Lhotse tipp on pildi keskel taustal ning Numptse paremal suuremalt plaanis.

15. päeva teiseks pooleks oldi väsinult ent turvaliselt tagasi baaslaagris ning täiedati jõuvarusid tiimi kokkade toidulaualt. Esmaspäev ehk 16. päev on planeeritud puhkamiseks ning teisipäeval ootab ees Khumbu jäämurru ületamine ning võetakse suund Everesti 1. vahelaagri poole 6065 meetri kõrgusele.

Kaspari live asukohta saad jälgida siit!