Eesti ekstreemsportlane ja mägironija Kaspar Eevald on 55-päevasel teekonnal, et jõuda maailma katusele – Everesti tippu! Kuidas on tal seni läinud?

Laupäevase seisuga, mil Kaspar oli läbi matkanud ca 56 kilomeetrit ja tõusnud merepinnast 4920 meetri kõrgusele, oli baaslaager veel tulevikumuusika. Kuid 8. päeva lõpuks jõudis meeskond viimaks Everesti baaslaagrisse!

Mount Everesti baaslaagrisse jõudmiseks kulus: 8 pikka matkapäeva, 65 kilomeetrit ning 5364 tõusumeetrit. Baaslaagrisse jõudmine on Everesti ekspeditsioonil tähtis hetk, sest sellega saab ekspeditsiooni esimese faasi lõppenuks lugeda. Baaslaagris vahetatakse matkariided mägivarustuse vastu ning algab viimaks ettevalmistus Mount Everesti kõrgtõusuks!

“Hiiglaslik ning võimas, Everest on massiivne ja teekond üle Khumbu jäämurru on kirjeldamatu. Seda ei saa piltidega edasi anda, sellest saab päriselt aimu vaid siin samas mäejalamil olles, oma silmaga vaadates, ” kirjeldab Kaspar oma esimesi emotisoone baaslaagrisse jõudes.

Everesti baaslaagrisse jõudes kimutas Kasparit peavalu, kuid arvestades, et mees viibib hetkel 5000+ meetri kõrgusel, on see täiesti etteaimatav. Enesetunde paranemiseks on vaja aega kohaneda, et keha jõuaks muutunud tingimustega harjuda. Seepärast ongi kavas baaslaagris taastuda, juua palju vett, süüa ning seejuures korrastada telke ja muud varustust, mis on järgnevateks päevadeks vajalik. Seejärel algab ettevalmistuse planeerimine kõrgtõusudeks.

Seniks aga soovime Kasparile jõudu ja jaksu, ning jääme uudiseid ootama!

Kaspari live asukohta saad jälgida siit!