Eesti ekstreemsportlane ja mägironija Kaspar Eevald on 55-päevasel teekonnal, et jõuda maailma katusele – Everesti tippu! Kuidas on tal seni läinud?

Kaspari teekonna 4. ja 5. päev ei möödunud kuigi meeldivalt – nimelt sai ta kuskilt mingi bakteri või todumürgituse, millega kaasnes nõrkus, energiapuudus ja muud kõhuprobleemid. “Eile hommikul ärgates tundsin, et söögiisu pole ja midagi on valesti. Ees oli korralik matkapäev ja kokku üle 800 tõusumeetri. Tundus kahtlane, ent võtsin otsuse tiimiga koos edasi liikuda ja järgmisesse sihtpunkti, Debochesse suunduda,” kommenteeris Kaspar neljapäeval eelneva päeva käekäiku.

Tagantjärgi tarkusena arvab Kaspar, et kolmapäeval matkamine oli pigem halb valik, sest oli ka võimalus Namche Bazaari taastuma jääda. Kolmapäev möödus seega raskelt, söögiisu puudus ja energiavarud olid tühjad, kogu kulgemine oli ainult tahtejõu pealt. Kolmapäeva hilisõhtuks muutus Kaspari olukord stabiilsemaks, sest oli selleks ajaks suutnud supi ära süüa ning palju vedelikke tarbida.

Ka neljapäeva hommikul ei tundnud Kaspar ennast täiesti tervena ning energiavarud olid madalad, kuid siiski otsustas teistega koos edasi liikuda ning jõuda järgmisesse sihtpunkti – Dingbochesse. Kaspar ja tema meeskond jääb Dingbochesse kaheks ööks peatuma, et taastuda ja jõuvarusid täiendada.

Neljapäeva õhtu seisuga saab Kaspar julgelt öelda, et enesetunne on paranemas. Edasine plaan näeb ette, et laupäeval liigutakse Lobuchesse (4940 m) ja pühapäeval lõpuks Everesti baaslaagrisse (5364 m). Pikk retk on juba selja taga, kuid põhiline väljakutse ja pingutus on alles algamas. Kaspar kommenteerib:”Olen põnevil, aukartlik ent valmis. Kohati ei suuda endiselt hoomata, kui suure teekonna ja väljakutse ette võtsin.”

Soovime Kasparile tema teekonnal ikka jõudu ja jaksu ning et tema teekond tippu oleks eelkõige turvaline!

Kaspari live asukohta saad jälgida siit!