Eesti ekstreemsportlane ja mägironija Kaspar Eevald on 55-päevasel teekonnal, et jõuda maailma katusele – Everesti tippu! Kuidas on tal seni läinud?

7. aprillil lendas Kaspar kopteriga Kathmandust Luklasse, mis on Everesti baaslaagri matkamise algpunkt. Muide Lukla lennurada on üks ohtlikumaid maailmas, sest asetseb künka peal ning seal maanduda ei ole kergete killast. Kuid Kaspar valis Luklasse lendamiseks seekord kopteri ning jõudis tervelt sihtpunkti. Kathmandust Luklasse lennati seejuures 40 minutiga.

Luklas kohtuti ülejäänud meeskonnaga, kes on samuti Everestile suundumas, ning seejärel alustati koos 3 tunnist matkamist Pakdingi, kuhu meeskond öööbima jäi. Pakdingis ootas neid soe toit ning puhtad voodid, kus sai eesootavaks ja pikemaks päevaks rahumeeli välja puhata. Õhtu veetis Kaspar meeskonnaga jutustades ja üksteist tundma õppides.

8. aprillil alustat pikemat matka Namche Bazaari suunal. Namche Bazaar on Kaspari sõnul väga kihvide vaadetega küla, kus näeb imelisi panoraame alla orgudele ja kauguses kõrguvatele mäetippudele.

Teekond Pakdingist Namchesse oli kokku 12 kilomeetrit ning koos söögi- ja joogipausidega kulus selle läbimiseks veidi üle 7 tunni. Tõusumeetreid oli teekonnale ca. 1029. Namche Bazaari küla asub ise merepinnast 3480 meetri kõrgusel ning lõpulõik sinna saamiseks oli päris pikalt üles ja veelkord üles. Kaspar ületas tee peal mitmeid rippsildu, millest kõige kuulsam on Hillary sild – asudes 135 meetri kõrgusel.

Päeval kogusid Kaspar ja tema meeskonna kaaslased ca 400 meetrit kõrgust ning käidi koos Everest View Pointis, mis on väga unikaalse asukohaga hotell, ning hea ilmaga võib seal ka Everesti näha. Hotelli juurest näeb vaid tipuharja, kuid sellest piisab, et hoomata, kui suur Mount Everest tegelikult on.

Samuti avanesid sealt vaated Ama Dablamile ja Lhotsele, mis on mõlemad väga kuulsad tipud. Muide, väga omapäraae kujuga Ama Dablam on üks kõige enim pildistatud mägesid.

Everest ootab! 🇳🇵🏔️

Kaspari live asukohta saad jälgida siit!