Pärast nelja päeva ronimist oli käes väljateenitud puhkepäev ning Kaspar ja tema meeskond said rahulikult hinge tõmmata.

Eilse puhkepäeva jooksul külastas Kaspar kõrgeimat kaasaegset kunstigaleriid The Nautilus, mis on Guinessi maailmarekordi omanik. The Nautilus asub 4300 meetri kõrgusel merepinnast Plaza de Mulase baaslaagris Aconcagua mäe lääneküljel. Kaspar tegi galeriid külsatades meile väikse otselülituse.

Kuna Kaspar ja tema meeskond võtsid päeva, et end koguda ja jõuvarusid täita, siis jõudis Kaspar lisaks galerii külastusele meile lähemalt kirjutada sealsetest olulistest loomadest, kelleks on muulad. Muulad ehk hobuse ja eesli järglased, on vajalikud sealse mägronimise logistikaks ja transpordiks. Nende abil veetakse alt baaslaagrisse kaasa alpinistide toitu ja varustust. Koormakandijatena on muulad äärmiselt vastupidavad ja tugevad loomad, mistõttu kasutatakse nende abi mägironimisel. Baaslaagrist edasi tippu suundudes kannavad ronijad oma varustust ise.

Lisaks sellele jagas Kaspar uudiseid varasematest oludest mäel. Nimelt möödusid Kasparist alla laskuvad Poola alpinistid, kes teadsid rääkida, et umbes nädal tagasi, olid mäeolud olnud väga lumised. Seetõttu ootasid ronijad õiget ilmaakent tipurünnakuks tervelt nädal aega. Lumisele ilmale lisaks oli too hetk mäel üle 15 aasta laviinioht.

Seega hoiame Kasparile pöidlaid ning soovime, et mägi neid külalislahkelt vastu võtaks!

Reaalajas saad Kaspari asukohal silma peal hoida siin!