Põhja-Ameerika kõrgeima mäetipu vallutamine on alanud täpselt nii keeruliselt, kui seda arvati.

Teekonna 2. päeval jõudis Kaspar koos oma kaaslastega viie tunni pikkuse matka tulemusena Camp 2e sihtkohta 3400 meetri kõrgusele. “Raske, väga raske tõus”, olid Kaspari sõnad. Teise päeva lõpus oli uni kiire tulema ning nii täitusid kõik magamiskotid üsna kärmesti.

3. päev algas kahe järjestikuse raske ja järsu tõusuga, millele on antud ka väga omapärased nimetused – Motorcycle Hill ning Squirrel Hill. Tublid eestlased pidasid nendele keerulistele tõusudele vapralt vastu, kuid juba 3. päeval läks liiga keeruliseks ühel Kaspari lumeräätsal. Seda paraku enam kasutada ei ole võimalik ning nii muutub ka kogu edasine teekond oluliselt kurnavamaks.

4. päeval hakkas ilmastik märku andma, kuidas mäestikes asjad tegelikult käivad. Tuul möllab ning lumesadu on nii tihe, et ka kärbes võiks rahus nina peal istuda, kartmata, et inimese silm teda märkab. Selle tulemusena möödub 4. päev pikutades, jõudu kogudes ning ühises söögitelgis süüa tehes. Telkide kindlustamiseks tuule eest ehitati ümber telkide lumekuubikutes müür, et telgiseinad ikka ümber püsiks.

Rännaku 5. päeval võeti suund Camp 3e suunas, kuid ilma üleliigse varustuseta, et viia Camp 3e ette toiduvarusid ning lasta kehal harjuda kõrgusega. Teel ootas rändajaid kurikuulus Windy Corner, mis teada-tuntud oma ohtrate liustikelõhede poolest. Ilma ehmatuseta ei läinud ka meie seltskonnal. Üks tiimiliikmetest vajus poole kehaga lõhesse, kuid olukorra päästis just see, et tiim liigub mägedes selliselt, et ollakse kõik omavahel köiega ühendatud. Õnnetus oli sel korral õnnelik ning kõigiga on kõik hästi! Juhtunu kiuste jõuti 4100 meetri kõrgusele (sealt jääb võtta veel vaid üks tõus enne Camp 3e), maeti moonakotid maasse ning liiguti tagasi päeva alguspunkti.

6. päeval jõudis kogu kamp kauaoodatud Camp 3e sihtkohta. Matk sinna kestis 7 tundi ja 4 minutit. “Siin on külm! Ikka väga külm. Tunnen, kuidas telgi seinad jäist õhku kiirgavad.” Sellised sõnad tulid Kaspari käest 4270 meetri kõrgusel, kus külmakraade näitab -15, kuid tajutav temperatuur on -20.