Nüüd on see võimas teekond Põhja-Ameerika kõrgeima mäe tippu oma alguse saanud!

Kaspar Eevald startis Alaska suunas 20. mail Tallinna lennujaamast, moonakotte kaasas rohkem kui mõnel terve elu jooksul kulub. Ligi 25 tundi hiljem oldi kohal Alaskal, Anchorage’is. Seal täiendati viimast korda enda toiduvarusid ning pisteti kotti veel viimased tarvilikud esemed järgnevate nädalate tarbeks.

Seejärel see kõik juhtuski, 22. mail astus Kaspar Anchorage’is enda värvides lennukile ning koos reisikaaslastega alustati lendu liustikule. Esmalt suunduti Base Campi Kalhitna liustikule, mille kõrguseks 2200 meetrit merepinnast.

Base Campist võeti suund juba sama päeva õhtul 2400 meetri kõrgusel oleva Camp 1 poole. Teekond kahesaja tõusumeetri jaoks on kohapeal ca. 10 kilomeetrit.

Eesti aja järgi 25. mai hommikuks on ekspeditsiooni seltskond jõudnud 3400 meetri peale asuvasse Camp 2e sihtkohta. Siiamaani on teekond kulgenud edukalt, kuid tõusud on rasked ja raskemaks need iga päevaga ka muutuvad.

Kasparil on seljas üle 20-ne kilogrammi ning lisaks lohiseb järel veel ka kelk, millel kaalu ligikaudu 35 kilo. Mägedes liigutakse kogu selle varustusega öösiti, sest sellel ajal on lumi tugevam ning nii on ohutum üle liustikelõhede liikuda.