11. päev ja 12. päev Kaspari Aconcagua ekspeditsiooniplaanist oleks pidanud ette nägema 6-7 tunnist tõusu 2. vahelaagrisse, 1500-st tõusumeetrist koosnevat tõusu Aconcaguale, laskumist tagasi 2. vahelaagrisse ning viimaks baaslaagrisse laskumist. Kuid tegelikkus läks teisiti. Meeskonnast, kuhu kuulus ligi 20 liiget, ei jõudnud tippu mitte ükski neist.

Olles jõudnud 2. vahelaagrisse ning suundunud sealt edasi tipurünnakule, oli Kaspari meeskond tipu suunal järjest hõredamaks muutunud. Ükshaaval keerasid liikmed end ümber ja laskusid tagasi madalamale, kellel külmusid sõrmed ära, kellel oli südamerütmiga probleeme, kes minestas jne. Kuid ühel liikmetest, Kaspari heal sõbral, nii hästi ei läinud. Nimelt liikus Kaspar koos sõbra Robiga, kui üks hetk kukkus Rob tema nina ees mäenõlvalt alla. Robile tõttasid appi sealsed giidid ning mees toimetati Mendoza haiglasse.

6600 meetri kõrgusele tipujalamile jõudnud, jäeti ootama ka ülejäänud gruppi, sest puudusid veevarud ning senini kestnud teekond oli olnud väga väsitav, kuid kommunikatsioon puudus ning kedagi ei tulnud. Pärast 3 tundi ootamist otsustas Kaspar siiski üksi tippu jõuda ning suundus taas ülesmäge. Mõne hetk hiljem, kui Kaspar oli kõrgemale ronida jõudnud, märkas ta alla vaadates, et kaks grupiliiget olid talle järgnenud. Aconcagua tipust lahutas Kasparit vaid 150 meetrit, kuid mehe jõuvarud polnud enam endised,  tee tippu oli järsk ning mägironijatel puudusid köied, siis otsustas Kaspar laskuma hakata. Meenutused Robist kukkumas, vee- ja energiapuudus sellele lisaks, oli see Kaspari poolt tark ja turvaline otsus tagasi alla suunduda. Baaslaagrist saadeti talle vastu päästja, ning peale 20-tundi jõudis Kaspar turvaliselt tagasi 2. vahelaagrisse.

Kaspari sõnul sai neile kõigile saatuslikuks -30 kraadine külm, 65 kilomeetrit tunnis puhuv tuul, pea 24 tundi kestev ronimine ning kõige hullem neist – sõbra traagiline kukkumine.

Kaspari sõber Rob viibib hetkel kriitilises seisus Mendoza haiglas. Aconcagua ekspeditsiooni meeskond lendas eile helikopteriga baaslaagrist Mendozasse, kus mindi sõpra haiglasse vaatama.

Seekord ei jõudnud Kaspar Aconcagua tippu, kuid oleme tänulikud, et temaga on kõik korras ning et ta jõudis turvaliselt alla tagasi!