Kasparil on selja taga esimesed matkapäevad Aconcagua suunal.

Argentiinasse jõudes, tutvus Kaspar Elite Expeditions meeskonnaga, kuhu kuuluvad erineva alpinismi kogemusega inimesed üle maailma. Nimelt on tiimiliikmed pärit Saudi Aaraabiast, Inglismaalt, Slovakkiast, Norrast, Poolast ja Aafrikast ning koosseisu kuulub 12 meest ja 9 naist. Jõudnud liikmetega vaevu tutvuda, oli meeskonnatunne juba õhtuks käes! Tiimil on ju ühtne eesmärk ja siht silme ees, mis neid üksteisega seob ja ühtekuuluvustunnet suurendab.

2. päev algas Kasparil ning tema meeskonnal varakult – kell 6 hommikul oli äratus ning alguse sai sõit mägede poole, täpsemalt Aconcagua rahvuspargi suunal.

3. päeva seisuga jõudis Kaspar Confluenciasse, kus toimus aklimatiseeriumine ehk sealse kõrguse õhurõhuga kohanemine. Confluencia on Aconcagua esimene baaslaager, mille kõrgus on 3400 meetrit.

Projekti 4. päev ehk ekspeditsiooni mõistes kõige pikem päev peale tipupäeva möödus väsitavalt. Teekond Plaza de Mulaseni, mis on Kaspari ekspeditsiooni baaslaagriks, algas hommikul pool viis ning sihtkohta jõuti kohale umbes kella kahest päeval. Pärast 20 kilomeetrit ning üle 1000 tõusumeetri jõuti viimaks baaslaagrisse. Teekond sinna oli kivine ning täis ilusaid vaateid, kuid 9+ tunnine matk ülesmäge oli kurnav ning võttis ka kõige kogenumal alpinistil võhma välja.

Kellel soovi Kaspari asukohta reaalajas jälgida, saab teha seda siin!