Viimati võistlesin ultratriatloni võistlusel 2019. a augustis Leedus. Pärast seda on olnud viiruse tõttu paus, sest eelmise aasta kõik võistlused tühistati. Ka selle aasta võistlustest on enamus tühistatud. Sel laupäeval 28. augustil kohaliku aja järgi kell 9 stardipaugu saav Austria 2-kordne ultratriatlon on uus võistlus, mis tekkis kalendrisse kõigest paar kuud tagasi, kui muud võistlused olid suures osas tühistatud. Huvi võistlemise vastu oli suur ja seega müüdi see kiirest välja. Võistlus hõlmab endas 7,6 km ujumist, 360 km ratast ja 84,4 km jooksu. Kõik alad läbitakse üksteise järgi jutti ja aeg on katkematu. Stardinimekirjas on 41 individuaalvõistlejat ja mõned meeskonnad.

Ujumine leiab aset 50-meetrises basseinis, 360 km ratast sõidetakse 10,6 km ringil ning 84.4 km joostakse 1,4 km ringil. Ratta- ja jooksutrass on lauge profiili ja hea teekattega. Kuna aga rattasõit toimub avatud liikluses ja hõlmab endast tee andmise kohti, kus tuleb olla ettevaatlik (autodel on eesõigus), siis on täna raske ennustada, kui tihedaks kujuneb liiklus ning kui mitmeid minuteid see rattasõidu lõppaega mõjutab. Samuti on laupäeval oodata vihmast ilma, mis kindlasti lõppaega ka kuidagi mõjutab. Omalt poolt saan aga stardijoonele minna hea enesetundega, sest füüsiline ja vaimne vorm on mul head ning treeningud sujusid plaanipäraselt.

Minu eesmärk on anda endast parim ja loodetavasti sellest piisab võistluse võitmiseks. Eriti head meelt teeks aeg alla 20 tunni, kuid siis peab ka ilma ja liiklusega veidi õnne olema.

Minu selle distantsi parim aeg pärineb 2019. a juunist, mil ma Emsdettenis toimunud võistlusel finišeerisin maailmarekordilise ajaga (19:42:57). Tänaseks on aga rekord poolakas Robert Karasi käes, kes Leedus toimunud võistluse kiirel rajal seadis uueks rekordiks aja 18:44:38.