Eesti parim ultrasportlane Rait Ratasepp on maikuus ette võtmas järgmist pöörast väljakutset, mida teadaolevalt pole keegi teine varem üritanud – joosta 10 päevaga 20 maratoni ning igat neist alla kolme tunni.

Rait avalikustas teisipäeval, 7. mail Kadrioru staadionil plaani arendada edasi ja alistada 2021. aastal katkestatud katsumust, selleks plaanib mees alates 21. maist kümnel järjestikusel päeval läbida kaks maratoni päevas ajalise eesmärgiga joosta iga 42,2 km alla kolme tunni. Maratonid jookseb ta Tartus, Viljandis, Pärnus, Tallinnas ja Vinnis 400-meetristel staadionitel.

Rait astub katsumusele vastu enesekindlalt, sest treeningettevalmistus on olnud tugev. „Viimase kuue kuuga olen jooksnud üle 3700 km, seda lisaks ratta-, ujumis- ja jõutreeningutele. Mida katsumusele lähemale, seda pikemaks ja nõudvamaks mu treeningud muutusid. Tavapärane oli joosta päevas maraton või sellest pikemgi distants. Olulisel kohal olid ka treeningud aeroobse jooksu kiiruse kasvatamiseks,“ vaatab Ratasepp tagasi oma ettevalmistusele.

Staadionijooksu plussiks peab Rait aga paremaid võimalusi hoida tempot ühtlasena ja suuremat sõltumatust ilmast: vihmase ilma korral ei teki staadionile veelompe ja tuulise ilma korral tuleb tuulega võidelda kõige enam 200 meetrit korraga. Lisaks väldib Ratasepp staadionil jooksmisega avatud liikluses jooksmise murekohti.

Kõik jooksuentusiastid on oodatud staadionitele Raitu ergutama ja maratoni viimaseid kilomeetreid temaga koos läbima!

📷 Jakob Meier