Pimedate ööde filmifestivalil jõuab esimest korda ekraanile dokumentaalfilm „Lõvide vennaskond” legendaarsetest „Lõvide“ jalgpallipoistest! Fenixil oli suur au olla „Lõvide vennaskond” filmi loomise peatoetaja ja nüüd on Eesti kaasaegse jalgpalli rajamisele aluse pannud elavad legendid ning nende lugu väärikalt jäädvustatud.

Film räägib loo legendaarsest poiste jalgpallimeeskonnast „Lõvid“, mis kannab edasi tänase Eesti jalgpalli omamoodi saamislugu. On ju teada, et just „Lõvide“ kangelased treener Roman Ubakiviga eesotsas ning sellised legendid nagu Mart Poom ja Martin Reim on ehitanud meie jalgpalli vundamendi!

Meeletud treeningmahud, edukad võistlussõidud ja tänapäeva mõistes absurdsed lood maalivad värvika, südamliku ja inspireeriva pildi noortest meestest, kellest said rahvuskangelased, nende karismaatilisest treenerist Roman Ubakivist ja kõigist teistest, kes sel pikal teekonnal osalesid. 

Lõvide jalgpallimeeskonna tähtsus oli omas ajas palju suurem kui lihtsalt üks vutimeeskond. Dokumentaalfilm peaks eelkõige olema särav meenutus Eesti iseseisvumisperioodist ning tekitama publikus üldrahvalikku pöidlahoidmise ja uhkuse emotsiooni. 

Esilinastus avab ühtlasi Eesti Olümpiakomitee PÖFFi spordifilmide programmi.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on kodumaise spordifilmi esilinastus maailmatasemel filmifestivalil kummardus kõikidele meie spordiinimestele, kes on oma tegemiste jaoks pingutanud, ohvreid toonud ning pidevaid eneseületusi teinud. Sõõrumaa sõnul jätsid legendaarsed Lõvipoisid meie spordiajalukku suure jälje. Lisaks usub Sõõrumaa, et nii suurtel kui väikestel filmisõpradel on põnev nende looga tutvuda ja nende tegemisi meenutada.

Filmi autoriteks on Kaur Kokk ja Mikk Jürjens, tootjaks Delfi. Fenix Casino on dokumentaalfilmi partner ja toetaja.

Osta endale pilet juba täna 👉https://poff.ee/film/lvide-vennaskond/

📸 Delfi Meedia