28. augustil startis Joel Juht Islandi raskeimal ultramaratonil Fire and Ice, kus kuue päevaga tuleb jalgsi läbida 250 kilomeetrit!

Joel jõudis Islandile juba mõned päevad enne võistluse algust, et ennast kohaliku elu ja oluga kurssi viia ning teha korralik aklimatiseerumine, viimased trennid ja kontrollida, kas kõik vajaminev on ultramaratoniks olemas.

Laupäeval 26. augustil läbis Joel ametliku varustuse kontrolli ja korraldajate poolt toimus briifing, mille käigus selgitati võistlejatele täpne ajakava ja maratoni toimumise kord. Seejuures selgus, et Joel on üks kolmekümnest osalejast, kes asub Fire and Ice 2023 stardijoonele, olles ainuke ja esimene eestlane, kes taolisest ultramaratonist osa võtnud.

Varustuse kontroll läbitud sai pühapäeval alguse sõit Kesk-Islandil asuvasse basecampi, kust algas ultramaraton. Teekond sinna oli pikk, kuid veel pikemaks tegi asjaolu, et suure bussi, milles võistlejaid transporditi, rehvid läksid tee peal kaks korda katki. Tegu pole mitte juhusega, teadupärast on Islandi maastik väga ettearvamatu – see on tihedalt kaetud vulkaanituhaga ja -kividega, mis on nii teravad, et võivad ka autorehve purustada. Kuna teel basecampi tuli mitu korda peatuda, siis jõuti sihtkohta alles hilja öösel. Kuid see ei muutnud maratoni esialgseid plaane …

Ootusärevusest magamata Joel oli esmaspäeva hommikul juba varavalges üleval ja valmis tegudele asuma. Ilma pika ootamiseta startis Joel koos teiste võistlejatega 28. augustil kell 9:00 Islandi aja järgi Fire and Ice ultral. Fenix Adventure instagramis võis enne stardipauku vaadata ka livestreami, kuidas võistlejad valmistuvad avaetapi 38-t esimest kilomeetrit jooksma. Start antud ruttas Joel juba esimestel sekunditel teistest ette ning säilitas terve esimese päeva jooksul liidripositsiooni ning jõudis avaetapi finišisse esimesena!

Finišisse jõudes oli Joel omadega üpris läbi ning tunnistas, et Islandi maastik on tõeliselt väljakutsuv – teravad kivid, vulkaanituhk ja ebatasane maapind ongi see, mis selle jooksu raskeks teeb. Värsenduseks hüppas mees võistlusraja kõrval asuvasse järve end maha jahtuma. Esmaspäeva õhtu veetis ta aga järmiseks võistluspäevaks taastudes, sest ultramaratoni esimese päeva kõige kiireima mehena läbinud Joel pingutas avaetapis kõvasti ning oli aeg jõuvarusid täiendada. Kusjuures Joeli edumaa oli niivõrd suur, et selleks ajaks kui järgmine võistleja pärast Joeli avaetapi finišisse jõudis, oli Joel jõudnud juba tund aega puhata.

Esimene päev seljatatud, ootab Joeli järgneva viie päeva jooksul veel ees 212 kilomeetrit finišijooneni. Täna on aga eest ootamas võistluspäeva teine ametlik päev ning 42 kilomeetrit, mis on vaja läbida.

Soovime Joelile vastupidavust ja pikka närvi, et ka järgnevad päevad edukalt läbida!

Joeli teekonnal saab silma peal hoida Tracksy rakenduse abil, mis salvestab osaleja andmed ja asukoha iga 15 minuti järel järgneval lingil: https://tracksy.io/event/fire-and-ice-ultra