Ilus lõpp teisele päevale – Joel lõpetas ultramaratoni teise päeva teisena, tegi lõpuspurdi rootslasega ja on üldarvestuses esimene!

Pärast teist päeva ultramaratonil on selgeks saanud asjaolu, et mida päev edasi, seda raskemaks muutub teekond Fire and Ice ultral, eriti väljakutsuv on Islandi maastik. Islandil on teadupärast lugematul arvul vulkaane ning nendest tekkinud tuhamäed ja kivihunnikud on korralikuks proovikiviks kõigile maratonil osalejatele.

Joel on esimesed kaks päeva kõvasti pingutanud, et hoida võistlusel liidripositsiooni, kuid iga päevaga muutub võistlus esimese koha pärast aina raskemaks. Võistluse teine päev nägi ette 42,6 kilomeetrit pikka distantsi Islandi looduskaitse all oleval maa-alal, kuid esimese päeva lõpus selgus, et reaalsus tõotab tulla teissugune. Nimelt selgus esimese päeva õhtul kui korraldustiim arutas osalejatega järgmise päeva plaane, et esialgse 42,6 kilomeetri asemel näeb teine päev ette hoopis pikemat jooksurada – 46,3 kilomeetrit. See tuli Joelile kui ka teistele osalejatele üllatusena, sest kogu ettevalmistus võistluseks on tehtud esialgse plaani kohaselt. See omakorda tähendas seda, et teisel võistluspäeval olid Joeli nagu ka paljude teiste söögivarud ootadust väiksemad. Kogu planeerimine jooksuks oli tehtud juba pikka aega enne Islandile jõudmist ning varustuse pakkimisel oli arvestatud esialgse võistlusplaani ja toiduvarudega.

Korralikuks väljakutseks on ka Islandi maastik. Esimesed kaks päeva on võistlus olnud merepinnast 700 meetri kõrgusel, mis tähendab, et Joel on pidanud pöörama erilist tähelepanu oma pulsi madalal hoidmisele. Samuti tuleb jooksmisel eriti ettevaatlik olla, sest Islandi ebatasane maapind koos oma tuhamägede ja vulkaanikividega võib väga ohtlik olla. Joelil on selleks puhuks abis spetsiaalsed jooksukepid, mis aitavad tal võitlusrajal tasakaalu hoida.

Järgnevad päevad võistlusel tõotavad tulla distantsilt veel pikemad ja selle võrra ka raskemad. Samuti ennustatakse võistluse viiendaks päevaks senisest halvamaid ilmaolusid, mis tähendab, et võistluskäigus võib tulla veel mitmeid muudatusi.

Vaatamata proovikividele on meie seikleja Joel väga vapper ja ka kiire ning lõpetas teise päeva napilt esimesest kohast ilma jäädes. Lõpusekunditel spurtis Joel koos ühe Rootsi võistluskaaslasega, kes saatuse tahtel oli siiski Joelist kiirem ja näppas maratoni II etapi esikoha. Sellest olenemata on Joel hetkel võistlust juhtimas!

Täna tuleb esialgsete plaanide kohaselt ette võtta 42 kilomeetrine jooksurada – kerget jalga sulle Joel!

Joeli saab jälgida Tracksy rakenduse abil, Joeli number on 9!