28. augustil startis Joel Juht Islandi raskeimal ultramaratonil Fire and Ice, kus kuue päevaga tuleb jalgsi läbida 250 kilomeetrit!

Esimesed kolma päeva oli Joel üldarvustuses võistlust juhtimas. Ka maratoni neljas päev, mis nägi ette seni pikeimat distantsi ning keeruliseimat rada, polnud Joeli jaoks keeruline, Joel suutis ka tol võistluspäeval esimeseks tulla!

“Annan kõigile teada, et 72 kilomeetrit – võitsin ära! Emotsioonid on nii laes, ma ei suuda seda uskuda … Jooksin raja vähem kui 10 tunniga!” teatas eufooriline Joel oma jälgijatele Instagramis. Joel suutis pikal distansil teisekoha jooksjat üle 20-minuti ületada ja kindlustas sellega veelgi oma liidripositsiooni – kokkuvõttes on teistest üle tunni aja ees.

Kuid rõõmusõnumitega kaasnes ka karm reaalsus, nimelt suutis Joel endale vigastuse tekitada. Kui teised võistluskaaslased kurtsid juba teisel võistluspäeval villis jalgade pärast, siis Joel suutis ilma vigastusteta neljanda päevani vastu pidada. Nimelt oli ta suutnud kõige pikemal maratonipäeval enda jooksutossud liiga kõvasti kinni siduda ning ei arvestanud, et joostes lähevad jalad paiste. Kuid Joeli see ei heidutanud, ta võttis lihtsalt paar valuvaigistit sisse ja suundus ka viiendal päeval reipana jooksurajale!

Maratoni viies päev ehk järjekordne 42-kilomeetrine distants möödus Joelil ilma ebatavaliste sündmusteta. Ilm oli ilus, jalg ei andnud endast liialt tunda ning seega sai Joel jooksu lõpetada nagu ikka – esimesena!

Tõepoolest Joeli on saatnud Islandil erakordselt head ilmastikuolud – pole olnud ei vihma ega lund, tuul on olnud pigem vaikne ning see kõik on tulnud võistlejatele ainult kasuks. Kuid mõned päevad tagasi anti tervele Islandile üpris tõsine tormihoiatus, laupäevaks lubatakse 50 m/s tuult, vihma ning uudistes on palutud võimaluse korral kodudes püsida. Tormihoiatuse tõttu on tehtud Fire and Ice ultral muudatus ning homne viimane päev näeb ette 15 kilomeetrilist distantsi hoopis teissuguses keskkonnas, kui see oli esialgu plaanitud.

Ela Joelile tema viimasel võistluspäeval kaasa Tracksy vahendusel (Joel on number 9): https://tracksy.io/event/fire-and-ice-ultra